Bohaterowie naszej szkoły

Kwiecień to miesiąc Pamięci Narodowej. 16 lat temu właśnie w kwietniu nasza szkoła przyjęła imię Bohaterów Bitwy Ossowskiej.

Przez lata czciliśmy pamięć o naszych Patronach w różnoraki sposób. Organizowaliśmy konkursy rysunkowe, konkursy wiedzy o bitwie polska-bolszewickiej w 1920 r, wykonywaliśmy gazetki ścienne i wystawy materiąłów wziązanych z naszym Patronem.

Często odwiedzaliśmy cmentatrz poległych żołnierzy w Ossowie, zapalaliśmy znicze i składaliśmy wiązanki kwiatów na grobach naszych Patronów.

W minionym roku roku 2017 r. (podobnie w obecnym 2018r.) dla uczczennia nohaterów pod Ossowem zorganizowaliśmy rajd szklakiem bitwy - będziemy na u cmentarzu boległych, w pawilonie oraz pod krzyżem, gdzie zginął kapelan ks. Ignacy Skorupka.